"Media uważają, że jeśli ktoś jest politykiem PiS, albo byłym politykiem PiS, nie ma prawa do czasu prywatnego i jeśli zrobi coś złego to trzeba go napiętnować. Zawsze można dowalić PiS, nawet, jeśli dany polityk nie jest już w PiS" - mówi Adam Hofman pytany przez słuchaczy RMF FM, dlaczego np. lewica nie imprezuje tak jak prawica. Czy to Hofman feralnej nocy imprezował z Wiplerem? "Gdybym ja tam był, Przemek by tak nie skończył"- zapewnia gość RMF FM. "Sprawa jest bardzo poważna a dla Przemysława Wiplera kłopotliwa. Mimo iż Wipler odszedł z PiS, co było dla mnie podwójnie bolesne, bo zawsze go wspierałem, uważam, że to co się stało jest bardzo przykre. Sprawę trzeba wyjaśnić. Ostatecznym dowodem byłoby pokazanie wszystkich dowodów, które ma policja"- dodaje.

Uratuje tonącego Tuska

Każdego tonącego starałbym się uratować, nie zastanawiałbym się, kto to - mówi Adam Hofman pytany przez słuchaczy czy uratowałby tonącego Donalda Tuska.

Dzięki prezesowi PiS dwóch prezydentów i czterech premierów

Fundament, który budował, jest dziś fundamentem III RP. Miał inną wizję niż moje obecne środowisko polityczne, ale bez wątpienia był politykiem wybitnym - mówi o zmarłym niedawno byłym premierze gość RMF FM. W ostatnich dniach komentatorzy nie za chętnie to pokazywali, ale to Jarosław Kaczyński wymyślił premiowanie Mazowieckiego. Przełamanie izolacji SD i ZSL-u spowodowało wejście Mazowieckiego do gry. Komentatorzy o tym nie wspominali, bo to nie pasuje im do obrazu III RP. Prezes PiS doprowadził do wyboru dwóch prezydentów i czterech premierów - mówi gość RMF FM.

Odnalazłem się w polityce

"Czy polityka jest dobrym pomysłem na życie?"- pytają rzecznika PiS słuchacze RMF FM. Polityka, jako zawód- to odradzam. To musi być sens życia. Osoba, dla której polityka to sens życia odnajdzie się w polityce - mówi gość RMF FM. Ja odnalazłem się w polityce. Tu można zostawić swój znak, odcisnąć swoje piętno. Ja dążę do tego. Poczucie, że można w jakimś sensie kontrolować rzeczywistość, która nas otacza, że można ją kształtować, jest dla polityka poczuciem szczególnym - tłumaczy.

Koniec z dotacjami, kiedy polska będzie normalnym krajem

Z dotacji budżetowych na partię zrezygnujemy, kiedy Polska stanie się normalnym krajem, w którym wszyscy mają równe szanse- deklaruje Hofman. Dziś dotacje zapobiegają wpływom organizacji przestępczych na politykę i dają szanse partiom, dla których media nie są zbyt przychylne.

Konin-grzechy zostały spisane!

Kiedy poznam Konin? Znam go doskonale. Jestem tam regularnie. Doskonale wiem, co robi tam SLD i PO. Grzechy zostały spisane - mówi gość RMF FM.

PiS może rządzić samodzielnie

PiS jest na tyle wysoko w sondażach, że myśli o tym żeby rządzić samodzielnie - mówi gość RMF FM pytany, z kim po wyborach PiS mogłoby wejść w koalicję.

Hofman w PE?

Wszystko, co dziś robi Adam Bielan, robi w kontekście swojego ponownego wyboru do PE. Nie wiem, co on planuje. Pewnie ma szanse znaleźć się na jakiś listach do PE, ale to bardzo mało prawdopodobne żeby były to listy wyborcze PiS - mówi Hofman o byłym koledze z partii. Adam Hofman do PE? Słyszę różne rzeczy, ale już przestałem je komentować, bo jeśli będę dementował to powiedzą: zaprzecza, znaczy, że chce- odpowiada gość RMF FM.