Nowe fakty w sprawie wyprawy na Broad Peak, desperat strzelający do policjantów w Warszawie, kolejny odcinek transferowego serialu z Lewandowskim w roli głównej i kot-mściciel. Jeśli nie mieliście w czwartek czasu przejrzeć wiadomości - zapraszamy. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych wydarzeń dnia.

Rano pojawił się poruszający wywiad z Jackiem Berbeką - bratem Macieja, który zginął w marcu w trakcie zejścia po pierwszym zimowym zdobyciu Broad Peak razem z Tomaszem Kowalskim. Himalaista ujawnił nowe fakty ze swojej wyprawy po ciała Polaków. Jak się okazuje, młodszy z alpinistów miał złe raki do wspinaczki. Ponadto nie miał ze sobą czołówki. Cały wywiad możecie przeczytać TU.

Desperat strzelał na warszawskim osiedlu

Z kolei po godzinie 16 na warszawskim Gocławiu zabarykadował się 33-letni mężczyzna. W czasie szturmu mężczyzna został ranny. Wcześniej wywołał awanturę i postrzelił funkcjonariusza w czasie policyjnej interwencji. Na miejscu pojawiła się też jednostka antyterrorystyczna. Jak wyglądała akcja, zobaczcie TUTAJ.

"Hania da się lubić"

Gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM był rzecznik rządu Paweł Graś. Powiedział on w rozmowie z dziennikarzem, że "Hania da się lubić" i nie trzeba jej odwoływać. Chodzi oczywiście o kwestię zbliżającego się referendum w stolicy. Całą rozmowę można obejrzeć TUTAJ.

Jest projekt nowej ustawy o OFE

A wieczorem opublikowano tekst projektu ustawy o OFE. Wynika z niego m.in., że rząd zabierze z Otwartych Funduszy Emerytalnych 51,5 proc. naszych pieniędzy i przeniesie je do ZUS. Jeśli chcecie poznać szczegóły projektu, zajrzyjcie TU.

Nobel dla mistrzyni krótkich form

Nagrodzona literackim Noblem Alice Munro nazywana jest przez krytyków "kanadyjskim Czechowem". Większość życia spędziła na kanadyjskiej prowincji, w małym miasteczku, gdzie rozgrywa się akcja większości jej opowiadań. czytaj więcej

Czwartek to także kolejny dzień noblowski. Odznaczenie w dziedzinie literatury otrzymała Alice Munro - nazywana przez krytyków "kanadyjskim Czechowem". To pisarka uważana za jedną z najznamienitszych żyjących autorek krótkich form prozatorskich. Więcej o niej przeczytacie TU.

Więcej ofiar katastrofy koło Lampedusy

Wzrasta bilans ofiar katastrofy statku z uchodźcami koło włoskiej wyspy Lampedusa. W zatopionym wraku nie ma już ciał imigrantów. Poszukiwania są jednak kontynuowane, bo wielu z nich mogło utonąć, gdy skakali do morza z płonącego pokładu. Więcej o sprawie TUTAJ.

Goprowcy szukali trzeciego alpinisty

Ratownicy wyruszyli w góry w poszukiwaniu trzeciego z Polaków, zaginionych w drodze powrotnej ze szczytu Kazbek. Zwłoki drugiego alpinisty, znalezionego po rosyjskiej stronie szczytu, jeszcze w czwartek zostały przewiezione do Gruzji. Po szczegóły zajrzyjcie TU.

Lewandowski jednak do Realu Madryt?

  W sporcie natomiast kolejny odcinek serialu o transferze Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz może zimą trafić do Realu Madryt - twierdzą dziennikarze hiszpańskiego dziennika "As". Od dłuższego czasu mówi się o tym, że polski napastnik przejdzie niebawem do Bayernu Monachium, ale trener klubu Josep Guardiola nie widzi dla niego miejsca w zespole. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Kot przegonił niedźwiedzia

A na rozluźnienie zajrzyjcie do naszego działu wideo. Tam m.in. film o bohaterskim kocie, który... przegonił niedźwiedzia.


Piłes? Nie łam się!

Na koniec przeczytajcie o nowych odkryciach naukowców z uniwersytetu Loyola w USA. Jak się okazuje, udało im się poznać mechanizmy, które są odpowiedzialne za to, że picie alkoholu spowalnia proces zrastania się kości. Szczegóły ich odkryć znajdziecie TU.