Czy dramat Ukraińców zakończy się wraz z ogłoszeniem porozumienia? Czekamy na szczegóły ustaleń kijowskich rozmów. W FAKTACH RMF FM do 14 sporo miejsca poświęcimy wydarzeniom na Ukrainie.

Straszno tu żyć, boimy się, co będzie dalej. My nie chcemy rewolucji - przyznaje w rozmowie z nami Lillia pięćdziesięcioletnia lwowianka, od kilku lat mieszkająca w Polsce. Jej życie nie było usłane różami. Po stracie męża w wypadku samochodowym sama wychowywała dwóch synów. Stałej pracy nie miała; robiła więc wszystko, co tylko mogła, by utrzymać rodzinę. Wyszła ponownie za mąż. Za Polaka. Teraz pracuje w Polsce i pomaga jak może swoim dzieciom we Lwowie. Nie widzimy na razie nikogo, kto mógłby teraz dobrze rządzić na Ukrainie - mówi przygnębiona sytuacją w swoim kraju kobieta.

Pewnie i wśród Waszych znajomych, przyjaciół jest wielu Ukraińców. Ludzi, którzy w poszukiwaniu lepszego jutra opuścili swój kraj. Co mówią, jak oceniają to, co dzieje się w ich ojczyźnie? Czekamy na Wasze historie, Wasze opowieści. Piszcie je w komentarzach pod artykułem.

W FAKTACH RMF FM do 14 opowiemy o życiu Ukraińców mieszkających poza Kijowem i Lwowem. Jak wygląda w czasie konfliktu ich codzienne życie? Słuchajcie relacji naszych specjalnych wysłanników. Także w internecie.