Żywiec będzie w tym tygodniu Twoim Miastem w Faktach RMF FM! Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF 24. Nad Jeziorem Żywieckim będziemy w sobotę od godziny 9:00. Zapraszamy!

Zobacz również:

Tym razem w sondzie, dzięki zgłoszeniom, mogliście głosować na Racibórz, Jędrzejów, Żywiec, Bolesławiec, Kwidzyn i Iławę. Ostatecznie wygrał Żywiec, który otrzymał aż 31,45 proc. głosów.

Żółto-niebieski wóz satelitarny już w najbliższą sobotę pojawi się w Kotlinie Żywieckiej, między rzekami Sołą i Koszarawą. Zapewniamy, że atrakcji nie zabraknie. Na pewno odkryjemy bogatą historię żywieckiego browarnictwa. Odwiedzimy też Stary i Nowy Zamek.

Do Żywca warto jednak przyjechać nie tylko dla zabytków. To wspaniałe centrum kultury i rekreacji. Właśnie tam latem odbywa się "Tydzień Kultury Beskidzkiej". W wakacje można popływać na Jeziorze Żywieckim. Warto także wybrać się w pobliskie Beskidy: Śląski, Mały i Żywiecki. Tuż obok są między innymi Pilsko, Babia Góra czy Wielka Racza. Na górze Żar można nauczyć się lotów na paralotni. Żywiec to także polska stolica gry w bule. Zimą królują tu jednak narty, na które warto pojechać do pobliskiego Korbielowa czy Szczyrku.

Te i wiele innych atrakcji Żywca odkryjemy dla Was już w najbliższą sobotę. Zaczynamy punktualnie o 9:00 w Faktach RMF FM i na RMF 24! Zapraszamy!

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy  w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!