Z Kruszwicy już w najbliższą sobotę nadawać będziemy 100. odcinek naszego cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. To propozycja pani Marii najbardziej spodobała się naszemu redakcyjnemu jury.

W najbliższą sobotę już po raz 100. - w ramach akcji "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" - w trasę ruszy żółto-niebieski wóz satelitarny z naszym reporterem na pokładzie. Wszędzie, gdzie docieramy, odkrywamy dla Was piękno polskich miejscowości, mówiąc o ich zabytkach, atrakcjach i poznając ich mieszkańców.

Nasze jubileuszowe wydanie świętować będziemy w Kruszwicy, gdzie zaprosiła nas pani Maria. Jak pisze w swoim zgłoszeniu: "Kruszwica to legendarna stolica Polski z Popielem i myszami". 


Najcenniejszym zabytkiem w mieście i niepisanym symbolem miasta jest ceglana, gotycka wieża - zwana Mysią. Tam też - jeśli wierzyć krążącym po okolicy pogłoskom - znajduje się czakram. Jak twierdzą Hindusi, to tak zwany "gruczoł ziemi"; kamień emitujący dobroczynna energię, poprawia samopoczucie i likwiduje drobne dolegliwości fizyczne. Bądźcie pewni - sprawdzimy to. 

Zapraszamy Was do Kruszwicy. Obiecujemy wiele niespodzianek. Słuchajcie także radia RMF FM w sobotę. To będzie niecodzienne wydanie!

Twoje Miasto po raz setny!

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" pojawiło się na naszej antenie we wrześniu 2013 roku. Od tego czasu nasi reporterzy przejechali już tysiące kilometrów, odwiedzając 99 miejscowości:

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

W Lublińcu próbowaliśmy pysznego lokalnego chleba.

W Walentynki odwiedziliśmy Chełmno - miasto zakochanych.

W Żyrardowie podążaliśmy śladami tamtejszych fabrykantów.

W Giżycku sprawdzaliśmy, jak działa obrotowy most.

W Bochni odwiedziliśmy kopalnię soli i poznawaliśmy lokalnych artystów.

A w Gostyniu byliśmy m.in. w niezwykłym motoryzacyjnym muzeum.

(bs)