Koszulki piłkarskie z autografami, płyty winylowe ale też...mechaniczną piłę łańcuchową - m.in te przedmioty będzie można znaleźć na aukcji Davida Jamesa. Były bramkarz reprezentacji Anglii wyprzedaje swoje rzeczy, bo mimo milionów zarobionych podczas piłkarskiej kariery, teraz jego konto świeci pustkami.

David James przed laty reprezentował barwy m.in Liverpoolu czy Manchesteru City, regularnie grał też w kadrze Anglii. Zarabiał na boisku, ale też poza nim biorąc udział choćby w kampanii reklamowej marki Armani.

Kilka miesięcy temu okazało się jednak, że James ogłosił bankructwo, które miało być wynikiem między innymi rozwodu w 2005 roku. Teraz były bramkarz zarabia w Indiach, gdzie jest menadżerem jednego z zespołów ekstraklasy, ale jak widać jego długi są na tyle duże, że James zdecydował się na zorganizowanie aukcji.

Co można na niej znaleźć?

James chce spieniężyć m.in koszulki meczowe (na przykład z podpisem Wayne'a Rooneya czy trykot z meczu mundialu 2010), płyty winylowe czy piłę mechaniczną. Na aukcji znajdzie się też jego samochód, rower oraz sprzęt dj'ski. W sumie na liście jest ponad 150 przedmiotów. 

(j.)