Adam Małysz zajął 3. miejsce w konkursie skoków narciarskich w Zakopanem. Zawody rozgrywane były w ramach Pucharu Świata. Konkurs wygrał Sven Hannawald. Drugi był Florian Liegl. Dokładnie tak samo wyglądało podium po sobotnich zawodach.

Walczyłem o zwycięstwo, ale przede wszystkim musiałem oddać dwa dobre skoki i oddałem dwa dobre skoki. Sven Hannawald jest w doskonałej formie, skakał bardzo równo i bardzo daleko. Naprawdę musiałbym skakać wręcz fenomenalnie, żeby pokonać dwóch takich „goryli” – mówił po zawodach szczęśliwy Adam Małysz.

Niestey do drugiej serii zawodów nie awansował, oprócz Adama Małysza, żaden z polskich skoczków. O prawdziwym pechu może mówić Marcin Bachleda, który skoczył 110,5 metra, ale przewrócił się przy lądowaniu i ostatecznie zajął 50. miejsce.

Zawody obserwował reporter RMF Sebastian Szczęsny. Posłuchaj relacji:

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nadal prowadzi Fin Janne Ahonen. Dzięki dwóm zwycięstwom, na drugą pozycję awansował Sven Hannawald, natomiast Adam Małysz umocnił się na 3. pozycji.

Wyniki dzisiejszego konkursu

Klasyfikacja generalna PŚ

Pogoda w Zakopanem, wbrew zapowiedziom synoptyków, straszących halnym, dopisała. Podczas zawodów świeciło słońce, wiał jedynie lekki wiatr, temperatura: w okolicach zera. Za to na trybunach było naprawdę bardzo gorąco.

Kibice kochają Małysza - fotoreportaż

Zakopane było dotychczas gospodarzem 15 konkursów PŚ w skokach. Pierwszy konkurs PŚ na Wielkiej Krokwi odbył się 26 stycznia 1980 roku i zakończył zwycięstwem Stanisława Bobaka. Dzień później triumfował Piotr Fijas, przed Bobakiem.