Żużlowiec Tomasz Gollob zacznie w poniedziałek rehabilitację po wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Zawodnik pod koniec kwietnia został poważnie ranny podczas treningu przed zawodami. Trafił na oddział neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Jak dowiedział się reporter RMF FM organizacja imprezy, podczas której zawodnik miał wypadek, nie budzi wątpliwości prokuratury.

Po wypadku, u Tomasza Golloba stwierdzono m.in. uszkodzony rdzeń kręgowy. W ostatni piątek lekarze potwierdzili informację, że żużlowiec odzyskał niemal w pełni czucie głębokie w nogach. Jak tłumaczyli, ma świadomość ułożenia kończyn dolnych w łóżku, jak również świadomość tego, która z nóg jest w określonym czasie rehabilitowana.

Opiekujący się Gollobem lekarze określają jego stan fizyczny i psychiczny jako dobry. Zawodnik jest też bardzo mocno zdeterminowany, by wrócić do zdrowia. Jego stan neurologiczny, w związku z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, nadal jest ciężki, ale systematycznie się poprawa.

Lekarze są bardzo ostrożni, jeśli chodzi o rokowania, ale przyznają, że jest cień szansy, by żużlowiec stanął na nogi. Czeka go jednak wiele miesięcy ciężkiej pracy. W poniedziałek Tomasz Gollob został przeniesiony z kliniki neurochirurgii do kliniki rehabilitacji bydgoskiego szpitala wojskowego.

Organizacja imprezy nie budzi wątpliwości śledczych

Jak dowiedział się reporter RMF FM organizacja zawodów podczas których Tomasz Gollob został poważnie ranny, nie budzi wątpliwości prokuratury.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji - według śledczych - nie ma zastrzeżeń co do pracy osób, które zajmowały się organizacją i bezpieczeństwem imprezy na torze motocrossowym w Chełmnie.

Ten wątek miał zostać zbadany jako pierwszy w śledztwie, które zaczęło się kilka dni po wypadku Tomasza Golloba. M.in. z tego powodu prokuratorzy traktują to zdarzenie, jako nieszczęśliwy wypadek. Niewykluczone, że sprawa zostanie umorzona, ale na razie nikt tego nie przesądza. Nadal do przesłuchania zostało kilku świadków. Zlecono też biegłym napisanie opinii z zakresu mechaniki i medycyny. Zgodnie z planem postępowanie powinno skończyć się pod koniec czerwca.

(ug)