Agnieszka Radwańska kończy występ w turnieju na ziemnych kortach w Berlinie. Polska tenisistka, rozstawiona z numerem 11., przegrała w czwartek 3:6, 1:6 z Amerykanką Sereną Williams (nr 5.).

W pierwszym secie Radwańska prowadziła wyrównaną walkę w pierwszych dwóch gemach, a później oddała rywalce cztery następne, w tym dwa przy własnym podaniu, zanim nieoczekiwanie przełamała serwis bardziej doświadczonej Amerykanki.

Po wygraniu swojego podania bez straty punktu wyszła na 3:5, ale chwilę później Williams wykorzystała pierwszą z trzech piłek setowych, prowadząc 40:0. Pierwsza partia trwała 29 minut.

Fatalnie, bo od kolejnego przełamania, rozpoczął się dla tenisistki z Krakowa drugi set. Dzięki "breakowi" Amerykanka prowadziła 2:0 i 3:1, zanim ponownie zdobyła gema przy serwisie rywalki, chociaż udało jej się to dopiero przy piątej okazji (prowadziła 40:0 i nie wykorzystała jednej przewagi).

Później, prowadząc 5:1, Williams wyszła w siódmym gemie na 40:0 przy serwisie Polki, ale zakończyła trwające 57 minut spotkanie wykorzystując drugą piłkę meczową.

Wcześniej Radwańska pokonała w Berlinie kolejno dwie Niemki: Angelique Kerber 6:0, 5:3 (krecz Kerber) oraz Angelikę Bachmann 6:1, 6:1. Polka wystąpiła także w deblu, razem z Rosjanką Marią Kirilenko. Przegrały w drugiej rundzie z Hiszpankami Nurią Llagosterą-Vives i Marią Martinez Sanchez 3:6, 4:6.