Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali 26:15 (12:8) Metalurg Skopje w meczu rewanżowym ćwierćfinałów Ligi Mistrzów rozegranym w Hali Legionów w Kielcach i awansowali do turnieju Final Four.

Meczu piłkarzy ręcznych w tej fazie Ligi Mistrzów jeszcze w Polsce nie było. Nie było też takiego sukcesu. Ponad czterotysięczna publiczność w Hali Legionów oraz kilka tysięcy w strefie kibica było świadkami awansu Vive Targi Kielce do turnieju Final Four, który na początku czerwca odbędzie się w Kolonii.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo. Już w pierwszych sekundach karę dwóch minut otrzymał Michał Jurecki, pięć minut później Mateusz Jachlewski. W międzyczasie hiszpański sędzia prowadzący spotkanie kilkakrotnie upominał zawodników obu zespołów lub pokazywał im żółty kartonik.

Mocno rozpoczął Metalurg. Już na wstępie zaprezentował zdecydowaną, twardą grę, szczególnie w obronie. Przez pierwsze dwadzieścia minut mecz był wyrównany. W 19. min. po raz ostatni na tablicy świetlnej pojawił się remis 7:7. Drużyna gości nieco osłabła, za to skrzydła rozwinęli zawodnicy Vive. Od tej chwili to kielczanie zaczęli dyktować rytm spotkania. Do przerwy mistrzom Polski udało się odskoczyć na cztery bramki (12:8).

Po przerwie żelazna obrona Metalurga zdecydowanie osłabła. Macedończycy nie mieli pomysłów na zatrzymanie Michała Jureckiego, który w tym spotkaniu zdobył osiem bramek. Nie potrafili też zaskoczyć rewelacyjnego w bramce Venio Loserta, który popisał się całą serią widowiskowych interwencji.

W drugiej połowie szczypiorniści Vive aż 14 razy cieszyli się ze zdobytej bramki, Metalurg zaledwie siedem. Jest to o tyle zaskakujące, że drużyna ze Skopje, jeśli już przegrywała w ostatnim czasie, to rozmiary tej porażki nie przekraczały dwóch, trzech bramek.

Ostatecznie zespół z Kielc pokonał Metalurg 26:15. Po końcowej syrenie wielkie sportowe święto przeniosło się na plac przed Halę Legionów. Tam w strefie kibica, kielczanie fetowali historyczny sukces drużyny ze stolicy Gór Świętokrzyskich.

Losowanie par turnieju Final Four odbędzie się w czwartek 2 maja. Sam turniej zaplanowano na 1-2 czerwca.