David Villa wraca do zdrowia po poważnym złamaniu nogi. Napastnik piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii wierzy, że jego rehabilitacja zakończy się pomyślnie i będzie mógł zagrać na mistrzostwach Europy już w pierwszym meczu z Włochami, który zostanie rozegrany 10 czerwca w Gdańsku.

Z dnia na dzień czuję się lepiej, a lekarze zapewniają mnie, że rehabilitacja przebiega zgodnie z planem, bez żadnych problemów - poinformował 30-letni piłkarz Barcelony.

Villa nabawił się kontuzji 15 grudnia. W meczu z katarskim Al Sadd w półfinale rozgrywanych w Japonii klubowych mistrzostw świata złamał kość piszczelową. Cztery dni później przeszedł operację w klinice w Barcelonie, a w przeddzień świąt Bożego Narodzenia wyszedł ze szpitala.

Lekarze, którzy opiekują się piłkarzem, potwierdzili, że jego stan zdrowia jest coraz lepszy i najpóźniej na początku maja wyrażą zgodę na jego powrót do treningów.

Villa występuje w Barcelonie od 2010 roku. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Sportingu Gijon, Realu Saragossa i Valencii. Przed kontuzją zdobył pięć bramek w 15 meczach tego sezonu Primera Division.