Zwycięzca dzisiejszego wyścigu Formuły 1 o GP Indii, lider mistrzostw świata Sebastian Vettel kategorycznie zdementował informacje o tym, że od 2014 roku będzie startował w barwach Ferrari. Mówi się o tym, że miałby zastąpić w tym zespole Brazylijczyka Felipe Massę. Niemiecki kierowca komentuje medialne doniesienia krótko i jednoznacznie. Twierdzi, że to głupie spekulacje.

Zdaniem Vettela, ktoś rozpowszechnia plotki na jego temat, by skłócić go z szefami ekipy Red Bull, z którą związany jest praktycznie od początku kariery. Mam pełne zaufanie do mojego zespołu, jesteśmy ze sobą na sto procent. Plotki dotyczące mojego odejścia są obecnie bezzasadne, jestem bardzo zadowolony ze współpracy - podkreślił kierowca, którego kontrakt z Red Bullem jest ważny do końca sezonu 2014.

Szef zespołu Red Bulla Christian Horner stwierdził, że stosunki między kierowcami a kierownictwem ekipy są bardzo dobre. Podkreślił, że ani z Sebastianem Vettelem ani z Markiem Webberem nie prowadzono dotychczas żadnych rozmów dotyczących odejścia.