Sześciokrotny mistrz olimpijski Usain Bolt poinformował, że podczas igrzysk w Rio de Janeiro nie wystartuje w żadnej nowej konkurencji. Wcześniej sprinter z Jamajki rozważał publicznie udział w 2016 roku w olimpijskim konkursie skoku w dal lub biegu na 400 m.

W Rio zamierzam się skupić wyłącznie na kolejnej obronie trzech tytułów mistrzowskich. Nie chcę wtedy próbować niczego nowego. Moim celem będzie udowodnienie całemu światu, że jestem w stanie triumfować w tych konkurencjach trzeci raz z rzędu - powiedział Bolt podczas konferencji prasowej w Nowej Zelandii.

Zarówno w Pekinie w 2008 roku, jak i cztery lata później w Londynie Jamajczyk wywalczył złote medale w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m. 26-letni lekkoatleta zapowiedział, że do treningów wróci pod koniec października, a głównym celem przygotowań będą przyszłoroczne mistrzostwa świata w Moskwie.

Nie wiem, jak szybko jestem w stanie biegać, ale zrobię wszystko, aby każdego roku osiągać coraz lepsze wyniki. Uzyskać to mogę jedynie dzięki ciężkiej pracy, na którą jestem przygotowany - zapewnił utytułowany sprinter.