Daniela Hantuchova będzie rywalką Urszuli Radwańskiej w pierwszej rundzie WTA Tour na twardych kortach w amerykańskim Carlsbadzie (z pulą nagród 740 tysięcy dolarów). Będzie to trzeci pojedynek tych tenisistek. W ubiegłym roku w Carlsbadzie triumfowała starsza z sióstr Radwańskich - Agnieszka

Dwa poprzednie mecze wygrała Hantuchova, która w 2009 roku pokonała Radwańską na ziemnej nawierzchni w Warszawie 6:3, 6:1, a trzy lata później na kortach twardych w Pattai w Tajlandii 6:3, 6:2. Przed rokiem w Carlsbadzie triumfowała starsza z sióstr Radwańskich - Agnieszka.

W ubiegłym tygodniu Urszula dotarła do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w amerykańskim Stanford (pula nagród 640 tys. dolarów). W walce o półfinał musiała uznać wyższość Coco Vandeweghe 4:6, 4:6.

Agnieszka trenuje w Krakowie

Urszula i Agnieszka Radwańskie będą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Londynie, które rozpoczną się 27 lipca. Obie wystartują w grze singlowej. Razem zagrają natomiast w deblu.

Starsza z sióstr, która dotarła do finału wielkoszlemowego Wimbledonu, do imprezy przygotowuje się w Krakowie, gdzie trenuje pod opieką ojca. "Isia" podczas ceremonii otwarcia poniesie polską flagę. Tym samym zostanie pierwszą kobietą, która wystąpi w roli chorążego na letnich igrzyskach.