Sensacyjne wieści z Krakowa: nowym trenerem piłkarzy Cracovii został Michał Probierz! O rozpoczęciu współpracy ze szkoleniowcem, który w minionym sezonie doprowadził Jagiellonię Białystok do wicemistrzostwa Polski, klub poinformował we wpisie na Twitterze.

Bardzo miło nam poinformować, że nowym trenerem Cracovii został Michał Probierz. Trenerze, witamy i życzymy powodzenia! - taki wpis pojawił się przed południem na twitterowym profilu Cracovii:

W minionym sezonie Michał Probierz prowadził drużynę Jagiellonii Białystok, a ta sięgnęła pod jego wodzą po wicemistrzostwo Polski. W klubie z Białegostoku Probierz pracował od 2014 roku, a wcześniej w latach 2008-11.

Po 2005 roku 44-letni obecnie szkoleniowiec trenował również piłkarzy Polonii Bytom, Widzewa Łódź i ŁKS-u Łódź, Wisły Kraków, GKS-u Bełchatów i Lechii Gdańsk. Krótko był również trenerem greckiego Arisu Saloniki.

Zastąpił Jacka Zielińskiego po nieudanym sezonie

W roli szkoleniowca piłkarzy "Pasów" Michał Probierz zastępuje Jacka Zielińskiego, z którym krakowski klub rozstał się w ostatnich dniach za - jak podano - porozumieniem stron.

Jacek Zieliński prowadził zespół Cracovii od 20 kwietnia 2015 roku (...). Pod wodzą trenera Zielińskiego drużyna rozegrała 82 ligowe mecze, w których zdobyła łącznie 117 punktów - przypomniał klub, informując o rozwiązaniu kontraktu z 56-letnim szkoleniowcem.

Miniony sezon nie był dla Cracovii udany: po rundzie zasadniczej drużyna znalazła się w tzw. grupie spadkowej i walczyła o utrzymanie w ekstraklasie. Ostatecznie zakończyła rozgrywki na 14. pozycji, a więc ostatniej zapewniającej utrzymanie w ekstraklasie.

Jako pierwszy o planach podpisania dzisiaj przez Cracovię kontraktu z Michałem Probierzem poinformował portal weszlo.com.

(e)