Wielki triumf łódzkiego Widzewa - tak najkrócej można by podsumować wyniki wspólnej akcji kibiców, Interii i RMF FM! Razem stworzyliśmy Mapę Kibiców polskich klubów piłkarskich. Sprawdźcie wyniki!

Mapa Kibiców okazała się wielkim triumfem Widzewa Łódź. Jeśli weźmiemy pod uwagę łączną liczbę głosów oddanych na poszczególne kluby w skali całego kraju, z dosyć wyraźną przewagą prowadzić będzie właśnie Widzew, mimo że nie ma on obecnie najlepszych notowań i jest blisko spadku do drugiej ligi.

Łódzki klub z niemal 18 proc. wskazań wyprzedza w skali kraju Wisłę Kraków, Ruch Chorzów, GKS Katowice i Legię Warszawa.

Co ciekawe, łodzianie mają swoich fanów we wszystkich województwach.

Jeśli zaś ograniczymy się do klubów Ekstraklasy, pierwsze miejsce z blisko 11 proc. głosów zajmie Wisła przed Ruchem i Legią. Wśród pierwszoligowców dominuje oczywiście Widzew, a za nim plasują się GKS Katowice i GKS Tychy.

Zestawienie w skali kraju:

Sprawdź szczegółowe wyniki na Mapie Kibiców:


Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki klubów w poszczególnych województwach, najlepiej wypadnie Jagiellonia Białystok, która zgarnęła ponad 81 proc. głosów w Podlaskiem.

Na drugim miejscu jest Widzew z 77,5 proc. głosów w Łódzkiem, a dalej Lech z 69 proc. wskazań w Wielkopolsce.

Wisła Kraków i Pogoń Szczecin mają po blisko 60 proc. głosów w województwach - odpowiednio - małopolskim i zachodniopomorskim.

Jeśli sprawdzimy dominację klubów poza ich regionami - znowu liderem będzie Widzew, który w województwie kujawsko-pomorskim zgarnął 44 proc. głosów. "Przejął" też województwo lubuskie (24 proc.). Ruch z kolei dominuje w Opolskiem (21 proc.).

W podziale na powiaty po ponad 90 proc. wskazań zdobyły w swoich powiatach Jagiellonia i Górnik Łęczna. W Małopolsce w zdecydowanej większości powiatów rywali miażdży Wisła Kraków. Bardzo podzielony jest Śląsk. Najwięcej fanów mają tam Ruch Chorzów i Górnik Zabrze, przy czym Ruch wygrywa w większości powiatów.

Tak wygląda zacięta rywalizacja w miastach:

Rzeszów - to tam rywalizacja między dwoma klubami jest najbardziej wyrównana: Stal wyprzedza Resovię zaledwie o 0,4 proc. głosów.

Zacięty bój między kibicami dwóch drużyn toczy się także w Tarnowie. Miejscowa Unia wyprzedza tam Wisłę Kraków o 1,1 proc.

W Jaworznie Ruch Chorzów jest lepszy o 1,3 proc. od GKS-u Katowice.

Tak wygląda rywalizacja w Śląskiem...

...a tak w Małopolsce:

Kobiety vs mężczyźni...