Na stadionie Ruchu Chorzów znaleziono środki pirotechniczne. "Zostały one bardzo szybko zneutralizowane" - czytamy na stronie internetowej klubu. Za kilka godzin w Chorzowie zaczną się derby Śląska. Ruch zagra z Górnikiem Zabrze.

Chorzowski klub informuje, że spotkanie nie jest zagrożone. Zacznie się tak jak planowano, czyli o 20.30. "Na obiekcie przy ulicy Cichej trwają intensywne prace, mające na celu sprawdzenie czy na stadionie nie znajduje się więcej tego typu materiałów i zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa kibicom, którzy odwiedzą stadion" - twierdzi klub w oświadczeniu. 

Na razie w tej sprawie niewiele wiadomo.

Klub informuje o materiałach pirotechnicznych, które pracownik ochrony miał znaleźć w pobliżu murawy. Z kolei rzecznik chorzowskiego urzędu miasta, powołując się na służby kryzysowe , mówi o czymś w rodzaju ładunku wybuchowego, który połączony miał być z pojemnikiem z benzyną. Wszystko miało się znajdować w miejscu, gdzie kibice gości rozwieszają swoje flagi i transparenty.

Oficjalnie policja nie potwierdza informacji o tym co znaleziono, choć nie zaprzecza, że chodzi o tajemniczy pakunek, który sprawdzają technicy. 

Wieczorne spotkanie Ruchu z Górnikiem obejrzy kilka tysięcy kibiców.