Polscy żużlowcy zdecydowanie prowadzą po pierwszym dniu finałowych zawodów Speedway of Nations w Manchesterze, drużynowych mistrzostw świata rozgrywanych w formule par. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak wygrali wszystkie wyścigi.

Zgodnie z przewidywaniami Polacy pewnie zmierzają po tytuł. W sobotę pokonali wszystkich rywali, w tym czterokrotnie zwyciężyli podwójnie. Zgromadzili 40 pkt i o 10 wyprzedzają Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków. Startuje siedem zespołów.

W Speedway of Nations zespół z największą liczbą punktów po dwóch dniach bezpośrednio awansuje do finału, a ekipy z miejsc 2-3 pojadą w barażu, którego zwycięzca także uzyska prawo walki o złoty medal. 

Zawody Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata. Ekipy składają się z trzech zawodników, w tym jednego juniora (musi wystartować w co najmniej jednym wyścigu każdego dnia).

Jego wszystkie trzy dotychczasowe edycje wygrali Rosjanie Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow, którzy jednak w Manchesterze nie startują. Polacy mają w dorobku dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Dokończenie turnieju w niedzielę.

Wyniki pierwszego dnia:

1. Polska 40 pkt

   Bartosz Zmarzlik 19

   Maciej Janowski 18

   Jakub Miśkowiak 3

2. Wielka Brytania 30

   Tai Woffinden 15

   Robert Lambert 12

   Tom Brennan 3

3. Dania 29

   Leon Madsen 21

   Mikkel Michelsen 5

   Mads Hansen 3

4. Łotwa 24

   Andrzej Lebiediew 19

   Oleg Michaiłow 5

   Francis Gusts 0

5. Francja 24

   David Bellego 15

   Dimitri Berge 9

   Steven Goret 0

6. Australia 24

   Max Fricke 17

   Jason Doyle 7

   Keynan Rew 0

7. Szwecja 16

   Philip Hellstroem-Baengs 10

   Pontus Aspgren 4

   Jacob Thorssell 2