Polscy siatkarze rozgromili Serbię i Czarnogórę 3:0 (28:26, 25:19, 25:19). W półfinale Mistrzostw Świata w Japonii biało-czerwoni zagrają w sobotę z Bułgarią.

"Biało-czerwoni" pozostali jedyną niepokonaną drużyną na turnieju w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Podopieczni Raula Lozano tylko w pierwszym secie toczyli zażarty, ale zwycięski bój z zawsze niewygodnym rywalem. W drugiej i trzeciej partii Polacy dosłownie "wgnietli" w parkiet wielkich rywali, a to mistrzowie olimpijscy Serbowie, byli faworytami tego spotkania.

Zwycięzca grupy w półfinale zagra z Bułgarią, która w ostatnim meczu przegrała z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Brazylią. Serbia trafi więc na najlepszą drużynę świata...

Mecz miał rozpocząć się o 7, ale opóźnił się z powodu bardzo długiego spotkania Tunezja-Portoryko. 3:2 wygrali Tunezyjczycy, ale pierwszy set Portorykańczycy wygrali... 40:38!