Drugi mecz na mistrzostwach świata i drugie zwycięstwo. Polscy siatkarze pokonali w Japonii Argentyńczyków 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). Wczoraj podopieczni Raula Lozano wygrali z Chinami także 3:0.

Skuteczny atak, mocny serwis i dobre rozegranie Pawła Zagumnego przyniosły w pierwszym secie zespołowi trenera Raula Lozano prowadzenie 21:14. Niestety, rywalom udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów (20:22), ale w końcówce byli już bez szans.

W drugim secie prawie przez cały czas prowadzili Argentyńczycy. Polski zespół popełniał sporo błędów w przyjęciu i ataku, wiele akcji kończył as rywali Marcos Milinkovic. On jednak nie popisał się w końcówce seta. Nie skończył ataku przy stanie 22:22, a odpowiedź Mariusza Wlazłego była skuteczna. W następnej akcji Milinkovic został zablokowany, a następnie Michał Winiarski skończył przechodzącą piłkę.

W trzecim secie rywale, podobnie jak w drugim, rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Potem na parkiecie dominował polski zespół. Przed drugą przerwą techniczną Polska prowadziła 16:10 i pewnie zwyciężyła w tej partii oraz meczu.

Polska zagrała w składzie: Paweł Zagumny, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Sebastian Świderski oraz Piotr Gacek.