Polacy wygrali z Rosją 3:2 (19:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:11) w najważniejszym meczu dla biało-czerwonych na siatkarskich mistrzostwach świata w Japonii. Tym samym Polska zapewniła sobie awans do strefy medalowej.

Takie obrotu sprawy nie spodziewali się Rosjanie, bo to oni byli faworytami spotkania. Pierwsze dwa sety całkowicie należały do siatkarzy ze Wschodu, Polacy byli wolni i ospali. Przebudzenie nastąpiło w trzecim secie. W czwartym dramatyczna końcówka na korzyść biało-czerwonych, a w tie-breaku podopieczni Raula Lozano nie pozostawili złudzeń siatkarzom z Rosji.

Tak wyszło. Już z pierwszymi trudnościami nasza drużyna sobie nie poradziła. No cóż, gratulujemy drużynie Polski, która pokazała dzisiaj charakter - smętnie zauważył komentator rosyjskiej telewizji. Rosjanie po dwóch porażkach w turnieju nie mają już prawie żadnych szans na awans do strefy medalowej.

A Polska jutro rozegra ostatnie spotkanie drugiej fazy mistrzostw w grupie E, z Serbią i Czarnogórą.