Polscy siatkarze odnieśli trzecie zwycięstwo na mistrzostwach świata w Japonii. "Biało-czerwoni" pokonali reprezentację Egiptu 3:0 (25:13, 25:19, 26:24).

Pierwszego seta Polacy wygrali bardzo wysoko 25:13. Ta partia była wyrównana tylko do stanu 8:8, później nasi siatkarze wyłączyli z gry czołowych graczy Egiptu.

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie – Egipcjanie do stanu 6:6 prowadzili. "Biało-czerwoni" po przerwie technicznej włączyli jednak drugi bieg i skutecznie powiększali przewagę nad rywalami. Ostatecznie drugą partię meczu Polacy wygrali 25:19.

Końcówka trzeciego seta była bardzo wyrównana. Ostatecznie polscy siatkarze wygrali tą partię 26:24 i cały mecz 3:0.

"Biało-czerwoni" odnieśli w Japonii trzecie zwycięstwo z rzędu i mają wciąż czyste konto po stronie straconych setów w najważniejszej w tym roku imprezie.