Amerykańska tenisistka Serena Williams, która pod koniec lutego przeszła operację usunięcia zakrzepu w płucach, wznowiła treningi. Do krótkiej wiadomości na twitterze, w której poinformowała o swoim powrocie, dołączyła zdjęcie - na korcie, w efektownej różowej sukience.

Serena odbiła dziś parę piłek i będzie to robić dalej, dzień po dniu. Jest bardzo szczęśliwa, że wróciła na kort - potwierdziła jej agentka Jill Smoller. Williams nie wyjaśniła, kiedy wróci do gry , ale prawdopodobnie stanie się to 20 czerwca w Wimbledonie. Właśnie na wimbledońskiej trawie rozegrała w ubiegłym roku swój ostatni mecz.

Krótko po tamtym sukcesie Amerykanka w restauracji w Monachium zraniła stopę na tyle poważnie, że konieczna była interwencja chirurgiczna. W październiku stopę operowano po raz drugi. Z kolei w lutym została poddana zabiegowi usunięcia zakrzepu w płucach. Przywieziono ją do jednej z klinik w Los Angeles w stanie zagrożenia życia.

Mimo długiej absencji młodsza z sióstr Williams jest wciąż na 10. miejscu w rankingu WTA. W lipcu ubiegłego roku była liderką tej listy.