Dziś w Poznaniu odbyły się ostatnie w tym roku zawody pod szyldem Runmageddonu. Podczas ekstremalnego biegu na dystansie 10 km z ponad 50 przeszkodami, rozegrane zostały I Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych, które wyłoniły najlepszych zawodników w kraju, w tej zdobywającej coraz większą popularność dyscyplinie.

Szansę startu w rywalizacji o tytuł mistrzowski otrzymało 750 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Uczestnicy zmagali się z przeszkodami naturalnymi, takimi jak bagno, gęste zarośla czy okoliczne jezioro Rusałka oraz z wieloma przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów.

Zawodnikom mocno we znaki dała się również panująca niska temperatura, która w połączeniu z przeszkodami wodnymi skutecznie odbierała siły uczestnikom biegu.

Pierwszym w historii Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych został Piotr Prusak z Nowego Sącza, który dystans 10 kilometrów i ponad 50 50 przeszkód pokonał w czasie 01:07:45. Tytuł wicemistrzowski z wynikiem 01:08:05 zdobył Krzysztof Madejski z Białogardu. Trzecie miejsce na podium zajął Mateusz Krawiecki z Lubawy (01:08:30).

Mistrzynią Polski została Małgorzata Szaruga z Zabrza, która na mecie zameldowała się po 01:24:50. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski przypadł Małgorzacie Daszkiewicz z Płocka (01:30:20), na najniższym stopniu podium stanęła Anna Szulecka z Bieżunia (01:30:51).