Reprezentacja Rosji zdobyła złoty medal siatkarskich mistrzostw Europy. W Kopenhadze "Sborna" pokonała w finale Włochów 3:1. Wcześniej Serbowie wywalczyli brąz.

Pierwsze dwa sety były potwierdzeniem dlaczego to właśnie Rosjan typowano na murowanych faworytów tego turnieju. Perfekcyjna gra niemal w każdym elemencie i błędy Włochów sprawiły, że ekipa ze wschodu triumfowała do 20 i 22. Rosyjska maszyna zacięła się na moment w trzecim secie, co bezlitośnie wykorzystali reprezentanci Italii i wlali nieco nadziei w serca swoich kibiców, ale już początek czwartej partii pozbawił Włochów złudzeń. Nowi mistrzowie Europy wygrali do 17 i tym samym triumfowali w trzeciej ważnej imprezie z rzędu. Wcześniej wygrali igrzyska olimpijskie i Ligę Światową.

Po raz pierwszy w historii Final Four odbywał się na stadionie piłkarskim. Nie obyło się bez wpadek, bo w drugim secie na arenie dwukrotnie wysiadło światło i mecz musiał być przerwany.

Brązowy medal zdobyli Serbowie, którzy 3:0 pokonali Bułgarów.