Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który jest jednym z kandydatów do zdobycia "Złotej Piłki" FIFA 2014, świąteczno-noworoczną przerwę spędza w Dubaju na luksusowym jachcie z basenem. "Marzę o tym, by rok 2015 był taki jak 2014 albo nawet i lepszy" - powiedział.

W Dubaju towarzyszą mu przyjaciele, 4,5-letni syn oraz narzeczona Rosjanka Irina Szajk. 

Mam nadzieję, że 2015 rok będzie spektakularny dla wszystkich, którzy kochają Real. Wszystkim ludziom na świecie życzę pokoju i tego, by nadchodzący rok był lepszy dla nich niż miniony - powiedział portugalski napastnik, który z Realem w minionym sezonie wygrał Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata oraz zdobył Puchar Króla w Hiszpanii i Superpuchar Europy UEFA. 

Ronaldo jest w finałowej trójce plebiscytu FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza 2014 roku razem z Argentyńczykiem Lionelem Messim i niemieckim bramkarzem Manuelem Neuerem. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas gali 12 stycznia w Zurychu. "Złotą Piłkę" otrzymał wcześniej za 2013 oraz 2008 rok.

Portugalczyk już zdobył jedno wyróżnienia za 2014 rok - wygrał plebiscyt brytyjskiego dziennika "The Guardian" na najlepszego piłkarza ostatnich 12 miesięcy. Wyprzedził Messiego oraz Neuera. W głosowaniu wzięli udział dziennikarze sportowi i byli zawodnicy z 28 krajów.

Przerwa w rozgrywkach ligi hiszpańskiej trwać będzie do soboty 3 stycznia. Real, który po 16. kolejkach jest liderem, mimo zaległego spotkania) zmierzy się 4 stycznia na wyjeździe z Valencią CF.