Rosyjska reprezentacja może zamieszkać w naszym kraju. Jak informuje Rosyjski Związek Piłkarski, decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższym czasie. Dotychczas Rosjanie byli zdecydowani założyć swa bazę na Ukrainie.

W Rosji za najtrudniejszego przeciwnika w grupie uważa się reprezentację Czech. "Nie wiadomo jaka" - tak o polskiej reprezentacji najczęściej mówi się w Rosji. Jedynym atutem Polaków, zdaniem rosyjskich mediów jest to, że będą gospodarzami.

Napastnik Andriej Arszawin bardziej martwi się wizowymi utrudnieniami dla rosyjskich kibiców, niż siłą polskiej reprezentacji. W Rosji komentatorzy nie pozwalają sobie na pusty triumfalizm, ale podkreślają, że rosyjska reprezentacja w rankingach oceniana jest znacznie wyżej niż Grecy, Czesi czy Polacy.

Mój Boże, czy mogło być lepiej? - pyta nawet rosyjski "Sport-Express". Losowanie ME okazało się dla Rosji fantastycznie pomyślne - wtóruje mu dziennik "Kommiersant". "Sowietskij Sport" wybija z kolei, że Marco van Basten uczynił z Rosji faworyta Euro-2012. Ta ostatnia gazeta zwraca też uwagę, że Rosja zmierzy się z Polską 12 czerwca, czyli w dniu swojego głównego święta narodowego - Dnia Niepodległości.