Piłkarze Realu Madryt zremisowali z FC Barcelona 1:1 (0:0). Bramki zdobyli z rzutów karnych Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Remis znacznie przybliża zespół z Katalonii do mistrzostwa Hiszpanii. Na sześć kolejek przed końcem gracze Pepa Guardioli mają osiem punktów przewagi nad odwiecznymi rywalami z Kastylii.

Pierwszą bramkę w 53. minucie zdobył z rzutu karnego Leo Messi. Chwilę wcześniej Raul Albiol powalił znajdującego się sam na sam z bramkarzem Davida Villę. Sędzia wskazał na "11", a zawodnik Realu obejrzał czerwoną kartkę.

Mimo zdecydowanej przewagi Barcelony, grającym w "10" "Królewskim" udało się doprowadzić do remisu. W 82. minucie Dani Alves sfaulował Marcelo, a "11" na bramkę zamienił Cristiano Ronaldo.

W środę oba zespołu zmierzą się w Walencji w finale Pucharu Króla, a w kolejnych dniach dwukrotnie w meczach półfinałowych Ligi Mistrzów.