Argentyna została liderem rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA. Argentyna wyprzedziła Brazylię i mistrzów świata Włochów, którzy prowadzili we wrześniowym notowaniu. Polska spadła z 16. na 20. miejsce.

Po zwycięstwach nad Chile i Wenezuelą po 2:0 argentyńscy podopieczni trenera Alfio Basile prowadzą w tabeli południowoamerykańskich eliminacji mistrzostw świata 2010. Z kolei Polacy w ostatnich tygodniach wygrali z Kazachstanem 3:1 w eliminacji ME-2008 oraz przegrali w spotkaniu towarzyskim z Węgrami 0:1.

Polacy są bliscy awansu do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy. Drużyna prowadzona przez holenderskiego trenera Leo Beenhakkera zagra jeszcze z Belgią (17 listopada w Chorzowie) i Serbią (21 listopada w Belgradzie). W klasyfikacji FIFA Serbowie

plasują się na 27. pozycji (spadek o pięć lokat), a Belgowie - 54. (awans o sześć).