Broniący tytułu mistrza Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał dwa odcinki specjalne inaugurujące 40. Rajd Świdnicki, drugą rundę mistrzostw Polski. Kierowca wygrał dwukrotnie przejazd ulicami miasta, czyli prolog o długości 3,75 km.

W pierwszym przejeździe Kajetanowicz uzyskał rezultat 2.19,9. Drugie miejsce zajął Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000) tracąc do lidera 0,5 s, a trzecie - Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000, strata 2 s).

W drugiej próbie mistrz Polski miał czas 2.19,0, drugi był Wojciech Chuchała (Subaru Impreza) ze stratą 0,7 s, a trzeci Grzyb - 1,7 s.

Po dwóch osach prowadzi Kajetanowicz (czas 4.38,9), przed Chuchałą (strata 2,9 s), trzeci jest Rzeźnik (strata 4,1 s). Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) traci już do lidera ponad 14 s.

W konkurencji aut przednionapędowych pierwszy przejazd wygrali Jan Chmielewski z Jakubem Gerberem, którzy w drugim przejeździe zajęli 2. miejsce.

Różnice po pierwszych dwóch oesach są jeszcze minimalne. Bardzo lubię jeździć w takich wyścigach - to są wspaniałe emocje, gdy pędzi się wśród tłumu widzów. Ale nie przeceniam roli tych odcinków. Prawdziwym sprawdzianem będą trzy sobotnie odcinki specjalne w Górach Sowich - a każdy ma być przejechany po dwa razy - komentował jadący w barwach RMF FM Janek Chmielewski.

Trasa 40. edycji imprezy liczy ponad 260 km, w tym 14 oesów o łącznej długości 188 km. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski prowadzi Kajetanowicz (45 pkt) - zwycięzca pierwszego w sezonie Rajdu Baltic Lotos. Drugi jest Kuchar (32 pkt), a trzeci Rzeźnik (22 pkt).

W ubiegłym roku Rajd Świdnicki został przerwany na trzy odcinki specjalne przed metą z powodu tragedii. Z trasy wypadł jadący Hondą Civic Sylwester Olszewski. W wyniku odniesionych obrażeń 31-letni kierowca zmarł.