Francuski kierowca Sebastien Loeb (Citroen DS 3 WRC) prowadzi po pierwszym etapie Rajdu Argentyny, piątej rundy mistrzostw świata. Trzynaste miejsce zajmuje Michał Kościuszko (Mitsubishi Lancer Evo X).

Ośmiokrotny mistrz świata o zaledwie jedną dziesiątą sekundy wyprzedza Fina Mikko Hirvonena (Citroen DS 3 WRC). Na trzeciej pozycji, ze stratą 33,1 s, plasuje się Hiszpan Dani Sordo (Ford Fiesta WRC).

Kościuszko drugi w rywalizacji PWRC

W rywalizacji PWRC (samochody produkcyjne) wicemistrz świata Kościuszko jest drugi, niespełna 6 s za Peruwiańczykiem Nicolasem Fuchsem (Mitsubishi Lancer Evo X).

Pierwszy oes drugiej pętli jechaliśmy z defektem układu kierowniczego. Na drugim najdłuższym nawierzchnia była kompletnie rozjeżdżona. Ekstremalne warunki zaskoczyły najlepszych, w tym lokalnych kierowców. Solberg, Nowikow, Ligato i wielu innych, który odpadli na trasie będą pewnie zmuszeni skorzystać z Superally. My dojechaliśmy na resztkach zdartych opon, jeszcze parę kilometrów, a kończylibyśmy na felgach. Na ostatnim nocny oesie czułem się doskonale. Zmieniliśmy gumy na twarde, przyspieszyliśmy i skończyliśmy pętle awansując w stawce - powiedział po zakończonym etapie Michał Kościuszko.

W sobotę zawodnicy będą mieli do przejechania siedem odcinków specjalnych, z których trzy: San Augustin-Santa Rosa, Amboy-Santa Monica i najdłuższy, prawie 40-kilomentrowy Intiyaco-Golpe de Agua przejadą dwukrotnie, przed i po południu lokalnego czasu. Dzień zakończy krótki, 6-kilomentrowy superoes na ulicach Carlos Paz.

Klasyfikacja po 1. etapie:

1. Sebastien Loeb Francja Citreen DS 3 WRC 2:20.30,6
2. Mikko Hirvonen Finlandia Citroen DS 3 WRC strata 0,1 s
3. Dani Sordo Hiszpania Ford Fiesta WRC 33,1
4. Mads Ostberg Norwegia Ford Fiesta WRC 1.18,4
5. Nasser Al-Attiyah Katar Citroen DS 3 WRC 5.16,9
6. Martin Prokop Czechy Ford Fiesta RS 6.24,2
...
12. Nicolas Fuchs Portoryko Mitsubishi Lancer Evo X 16.26,8 (1. miejsce w PWRC)
13. Michał Kościuszko Polska Mitsubishi Lancer Evo X 16.32,7 (2. miejsce w PWRC)