Agnieszka Radwańska już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. Najlepsza polska tenisistka pokonała w Paryżu Chorwatkę Jeleną Pandzic, w dwóch krótkich setach 6:2, 6:0. Wcześniej druga z Polek Marta Domachowska awansowała do drugiej rundy. Tenisistka z Warszawy wygrała 3:6, 6:3, 6:1 z Rossaną de los Rios z Paragwaju.

W spotkaniu o awans do 1/8 finału paryskiego turnieju Polka zmierzy się z Argentynką Gielą Dulko lub Francuzką Alize Cornet (19.).

Zwycięstwo Domachowskiej zwiększyło jej szanse na kwalifikację olimpijską - aby myśleć o występie na sierpniowych igrzyskach w Pekinie po Roland Garros musi awansować do pierwszej „60” WTA Tour. Brany pod uwagę będzie stan na dzień 8 czerwca, a obecnie jest 73. na świecie.

W drugiej rundzie czeka ją trudne zadanie, bowiem na jej drodze stanie Rosjanka Jelena Dementiewa, która w sobotę przegrała w finale turnieju WTA w Stambule z Agnieszką Radwańską.

Domachowska w Paryżu wystąpi również w grze podwójnej, razem z Alicją Rosolską, a debel złożony z dwóch zawodniczek trenujących na co dzień w TKS Warszawianka zmierzy się w pierwszej rundzie z Chinkami Chunmei Ji i Shengnan Sun.

Z kolei Agnieszka Radwańska, razem z młodszą siostrą Urszulą zmierzy się z Hiszpankami Anabel Medina-Garrigues i Virginią Ruano-Pascual (rozstawione z numerem dziesiątym).