Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA rangi Premier I na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 3,5 mln euro). "Isia" w trzech setach pokonała Jarosławę Szwedową z Kazachstanu 2:6, 6:1, 6:3. Polska tenisistka jest rozstawiona z numerem dziesiątym.

Już na początku spotkania Radwańska straciła własne podanie, co skrzętnie wykorzystała rywalka, konsekwentnie powiększając prowadzenie. Przy stanie 4:2 Szwedowa po raz drugi przełamała krakowiankę, wygrywając 6:2.

Serię trzech wygranych gemów zawodniczki z Kazachstanu Radwańska w drugiej odsłonie. Od stanu 1:1 wygrała pięć gemów z rzędu i wyrównała stan meczu.

Początek decydującej partii był wyrównany, ale tylko do stanu 2:2. Przewaga "breaka" pozwoliła Polce odskoczyć na 4:2 i 5:3. Krakowianka wykorzystała drugą piłkę meczowa. Spotkanie trwało godzinę i 38 minut.

Był to czwarty mecz obu tenisistek. Po raz trzeci lepsza okazała się Polka, która przed rokiem w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa przegrała ze Szwedową 5:7, 3:6.

Krakowianka zajmuje obecnie 12. miejsce w rankingu WTA Tour, a Szwedowa 51. W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Rosjanki Marii Kirilenko z Australijką Jarmilą Gajdosovą.

W Madrycie polska tenisistka startuje także w deblu, razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. Ich pierwszymi rywalkami będą Białorusinka Wiktoria Azarenka i Kirilenko, rozstawione z numerem piątym.

W Madrycie zagra również debel Klaudia Jans i Alicja Rosolska, który zmierzy się z Hiszpankami Lourdes Dominguez-Lino i Laurą Pous-Tio.

Wyniki sobotnich spotkań pierwszej rundy:

Wiera Zwonariewa (Rosja, 2) - Patty Schnyder (Szwajcaria) 6:2, 1:6, 6:2

Agnieszka Radwańska (Polska, 10) - Jarosława Szwedowa (Kazachstan) 2:6, 6:1, 6:3

Petra Kvitova (Czechy, 16) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 6:4, 6:1