Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) zajął trzecie miejsce w wyścigu na 1500 m zawodów Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w kazachskiej Astanie. Uzyskał czas 1.45,78. Zdobywcę Pucharu Świata na tym dystansie w poprzednim sezonie wyprzedzili: Rosjanin Denis Juskow, który jechał z nim w parze (1.45,06) i Holender Koen Verweij (1.45,23).

W klasyfikacji generalnej PŚ Bródka jest czwarty, a do prowadzącego Verweija traci 99 punktów.

Dziesiąty był w Astanie Konrad Niedźwiedzki (LKS Poroniec Poronin, 1.46,52). Trzeci z Polaków startujących w grupie A Jan Szymański (LKS Poroniec) został zdyskwalifikowany, ponieważ nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z nim w parze Kanadyjczykowi Lukasowi Makowsky'emu, i zajął ostatnią 20. lokatę.

W słabszej grupie startował Maciej Biega (SKŁ Górnik Sanok), który był 23., a do zwycięzcy Amerykanina Joeya Mantii stracił 3,16 s.

Bachleda-Curuś ósma na 5000 m

Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) z rekordem życiowym: 7.14,40 zajęła ósme miejsce na 5000 m. Dwunasta była jej klubowa koleżanka Luiza Złotkowska (7.16,06). Triumfowała Czeszka Martina Sablikova, która jako jedyna zeszła poniżej siedmiu minut (6.59,88), przed "wiecznie młodą" 41-letnią Niemką Claudią Pechstein (7.01,10) i Holenderką Yvonne Nautą (7.04,64).

W grupie B pojechały Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) i Katarzyna Woźniak (WTL Stegny Warszawa). Obie ustanowiły rekord życiowy. Pierwsza uzyskała czas 7,18, 55 (poprzedni rekord 7.24,66), natomiast druga - 7.27,39 (7.37,80). Wszystkie miejsca na podium przypadły Holenderkom, z których najszybsza była Carlijn Achtereekte (7.03,55).

W rywalizacji na 500 m po raz piąty w tym sezonie wygrała Koreanka Sang-Hwa Lee. Polki nie startowały.