19-letnia Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin Team Corratec) zwyciężyła w wyścigu na dochodzenie w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Glasgow. To drugie zwycięstwo reprezentantów Polski na szkockim torze. W piątek Kamil Kuczyński zwyciężył w sprincie.

Justyna Kaczkowska /PItch /PAP/EPA

Kaczkowska, tegoroczna wicemistrzyni Europy, a wcześniej mistrzyni świata i Europy juniorek, uzyskała w Glasgow najlepszy czas eliminacji w wyścigu na dochodzenie - 3.31,456.

W wyścigu finałowym młoda Polka zmierzyła się z drugą w eliminacjach Francuzką Elise Delsenne. Kaczkowska pojechała nieco wolniej niż przed południem (3.33,319, ale zdecydowanie pokonała swą rywalkę (3.39.326).