Kamil Kuczyński zwyciężył w sprincie w zawodach Pucharu Świata kolarzy torowych w Glasgow. W finale pokonał mistrza Europy Rosjanina Pawła Jakuszewskiego 2:1.

Kamil Kuczyński /Tim Goode /PAP/EPA

31-letni kolarz Piasta Szczecin po raz pierwszy triumfował w wielkiej imprezie w tej najbardziej prestiżowej konkurencji torowej. W eliminacjach (200 metrów ze startu lotnego) uzyskał najlepszy wynik - 9,871, a w drodze do finału wyeliminował m.in. Mateusza Rudyka. W półfinale pewnie pokonał brązowego medalistę ME Ukraińca Andrija Wynokurowa 2:0.

Przed dwoma tygodniami w mistrzostwach Europy w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines Kuczyński odniósł duży sukces razem z Maciejem Bieleckim, Rudykiem i Mateuszem Lipą, zdobywając złoty medal w sprincie drużynowym. W sprincie indywidualnym zajął 11. miejsce.