Bramkarz zespołu angielskiej Premier League Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny podczas treningu doznał kontuzji kostki. Polak nie wystąpi przez to we wtorkowym meczu pierwszej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier.

Jeszcze nie wiadomo, jak groźna jest kontuzja Polaka. Wiadomo jednak, że nie zagra we wtorek z Montpellier. W bramce Arsenalu Londyn zastąpi go Vito Mannone.

To kolejna kontuzja polskiego bramkarza, który po prawie trzytygodniowej przerwie wrócił w ostatni weekend do zespołu w meczu z Southampton. Spotkanie, choć wygrane 6:1 przez Arsenal, nie było dla Polaka udane. Tuż przed przerwą Szczęsny popełnił fatalny błąd - wypiąstkował lekkie dośrodkowanie Jasona Puncheona tuż pod nogi Daniela Foksa. Obrońca zespołu z Southampton nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki. W drugiej części spotkania Szczęsny nie zachwycał panowaniem nad piłką - dwukrotnie wybił ją wprost pod nogi rywali. To jego pierwszy mecz po nieprzyjemnej kontuzji, więc potrzebuje czasu. Jest dla nas bardzo ważny - komentował słaby występ Polaka kolega Szczęsnego, Per Mertesacker.