Klub portugalskiej ekstraklasy Belenenses rozpoczął w dziewiątkę derbowy mecz z Benficą w 12. kolejce. Kilkunastu jego piłkarzy jest bowiem na kwarantannie w związku z infekcjami COVID-19. Do przerwy Benfica wygrywała 7:0, później spotkanie przerwano.

Według przepisów mecz może się odbywać, gdy drużyna wystawi w składzie co najmniej siedmiu piłkarzy, w tym bramkarza. W przeciwnym razie rywalom przyznawany jest walkower.

Zespół Belenenses stracił siedem bramek do przerwy. Na drugą połowę wyszło już tylko siedmiu zawodników, a wkrótce jeden z nich doznał kontuzji (lub ją symulował) i mecz przerwano.

Prezes Belenenses Rui Pedro Soares powiedział, że klub nie wnioskował u władz ligi o przeniesienie spotkania.