Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii pozostały ostatnie dni. Na stadionach nie zabraknie również Polaków, choć wielu z nich wybiera się tylko po to, by tylko poczuć atmosferę, a mecze obejrzeć poza stadionami. Jedno jest pewne: poszukiwania noclegu w ostatniej chwili może być i trudne, i drogie.

Najdrożej jest oczywiście w Wiedniu tam na hotelową dobę trzeba wydać minimum 100 euro. Jeśli ktoś zamierza obejrzeć mecz finałowy lub też po prostu wziąć udział w festynie na ulicach miasta, musi już teraz zadbać o miejsce noclegowe, bo w ostatniej chwili może być to trudne.

Polecamy stronę internetową hotel.de. Tam znajdziemy szereg interesujących ofert. W innych miastach co prawda jest taniej, ale warto pamiętać, że wybór hoteli nie jest tak duży jak w stolicy. Bardzo tanie oferty znajdziemy w miastach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od piłkarskich stadionów. Ale na szczęście Austria jest dobrze skomunikowana. Ważne, by zabrać ze sobą kartę kredytową, gdyż wiele hoteli żąda gwarancji właśnie w postaci karty. Warto też odwiedzić inną stronę internetową - fussbalportal.de. Tam również znajdziemy liczne oferty noclegowe.

Gdzie i jak będzie można obejrzeć mecze w Austrii? W wielu miastach zostaną zostawione telebimy. Poza tym spotkania będzie można obejrzeć także w wielu pubach i kawiarniach. W Wiedniu przygotowano specjalną strefę kibica. Znajdzie w niej miejsce aż 70 tysięcy fanów futbolu. Sprowadzono 10 telebimów, w tym jeden o powierzchni 70 metrów kwadratowych.

Pojawiły się plotki, że w czasie Euro może zabraknąć piwa. Producenci złocistego trunku jednak uspokajają. To bardzo duże wyznanie, ale skoro podczas mistrzostw świata w Niemczech daliśmy sobie radę, to i tym razem nie będzie problemu - stwierdził przedstawiciel jednego z koncernów piwowarskich.