Pogoń Szczecin pokonała w Gliwicach Piasta 2:0 w sobotnim meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramki strzelali Kamil Grosicki i Wahan Biczachczjan.

Zgromadzeni na trybunach kibice obu zespołów przed pierwszym gwizdkiem sędziego domagali się od swoich ulubieńców wygranej. Pierwsza połowa nieco zweryfikowała te oczekiwania, jako że pod bramkami niewiele się działo.

Gliwiczanie próbowali bez efektu rozerwać szczecińską defensywę dośrodkowaniami w pole karne. Uderzenie Toma Hateleya z dystansu obronił bramkarz Pogoni, a przy strzale Kristophera Vidy interweniować nie musiał, jako że Węgier z dobrej pozycji spudłował.

"Portowcy" długo rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym, ale też nie potrafili wypracować groźnych sytuacji. W najlepszej sytuacji ponad poprzeczką z bliska uderzył Kamil Grosicki. Jedyny celny strzał na bramkę gospodarzy oddał tuż przed przerwą Sebastian Kowalczyk, jednak Frantisek Plach bez trudu złapał piłkę.

Po przerwie golkiper przyjezdnych Dante Stipica obronił uderzenia Arkadiusza Pyrki i Damian Kądziora, a gola ... zdobyli szczecinianie.

Wbiegający w pole karne Grosicki po podaniu Kowalczyka z prawej strony zmylił obrońców i płaskim strzałem pokonał Placha.

Trener Piasta Waldemar Fornalik szybko dokonał "przegrupowania" w linii ataku, wpuszczając na boisko napastników Alberto Torila i Kamila Wilczka. Ten drugi zawodnikiem gliwickiego klubu został - po raz trzeci w życiu - w miniony poniedziałek.

Goście przeszkadzali rywalom daleko od swojej bramki, dokładnie rozgrywali piłkę, nie dali się zepchnąć do obrony i w dodatku podwyższyli prowadzenie. Wprowadzony kilka minut wcześniej do gry Wahan Biczaczjan z pięciu metrów zakończył koronkową akcję "Portowców".

Drużyna trenera Kosty Runjaica przedłużyła do dziewięciu serię ligowych spotkań bez porażki.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Grosicki (60), 0:2 Wahan Biczachczjan (82).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 233.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (77. Jakub Holubek) - Kristopher Vida (46. Arkadiusz Pyrka), Tomas Huk, Michał Chrapek (66. Alberto Toril), Tom Hateley (84. Michał Kaput), Damian Kądzior - Rauno Sappinen (66. Kamil Wilczek).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Mata - Jean Carlos Silva (66. Mateusz Łęgowski), Damian Dąbrowski, Maciej Żurawski (66. Michał Kucharczyk), Sebastian Kowalczyk (76. Wahan Biczachczjan), Kamil Grosicki (76. Rafał Kurzawa) - Luka Zahovic (85. Piotr Parzyszek).