Piłkarz Arsenalu Londyn Henrikh Mkhitaryan nie zagra w finale Ligi Europy przeciwko Chelsea. Powodem jest konflikt polityczny. Mecz odbędzie się w azerskim Baku, a Mkhitaryan jest Ormianinem.

Komunikat w tej sprawie wydał Arsenal Londyn. "Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Henrikh Mkhitaryan nie pojedzie z drużyną na finał Ligi Europy przeciwko Chelsea" - czytamy.

Kilka dni temu przedstawiciel azerskiej federacji zapewniał, że Mkhitaryan będzie mógł bezpiecznie przekroczyć granicę, zapewnione zostaną odpowiednie środki bezpieczeństwa i ochrony.

"Sprawdziliśmy wszystkie możliwości, które pozwoliłyby na to, żeby Micki był częścią naszej drużyny. Rozmawialiśmy z piłkarzem i jego rodziną i wspólnie z nimi zdecydowaliśmy, że nie będzie on częścią zespołu na ten mecz" - napisał Arsenal.

Klub w tej sprawie wystosował też komunikat do UEFA, w którym jest zaniepokojony całą sytuacją.

Mkhitaryan jest Ormianinem, a finał Ligi Europy ma odbyć się w Baku - stolicy Azerbejdżanu. Między krajami tymi trwa konflikt, który jest efektem sporu o Górski Karabach - enklawę zamieszkałą przez Ormian na terenie Azerbejdżanu.

Konflikt zbrojny trwał od 20 lutego 1988 do 12 maja 1994 roku i zakończył się zawieszeniem broni. Sporny teren leży dzisiaj w granicach Azerbejdżanu, ale w tamtych okolicach cały czas dochodzi do napięć i drobnych konfliktów.

Finał Ligi Europy odbędzie się w środę, 29 maja o godzinie 21:00 na Stadionie Olimpijskim w Baku.