Francja pokonała w Herning Hiszpanię 30:27 (12:14) w pierwszym półfinałowym meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W niedzielnym finale "Trójkolorowi" zmierzą się z gospodarzem turnieju Danią lub Chorwacją.

Spotkanie zapowiadało się szlagierowo i nie zawiodło oczekiwań kibiców. Francuzi to złoci medaliści olimpijscy z Londynu, a Hiszpanie to aktualni mistrzowie świata.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego. Do przerwy prowadzili 14:12. Francuzi szybko jednak zniwelowali stratę i długo rywalizacja toczyła się gol za gol.

"Trójkolorowi" dwubramkową przewagę osiągnęli na niespełna sześć minut przed końcem meczu. W kluczowych momentach świetnie bronił Cyril Dumoulin. Od 54. minuty rywale zdołali go pokonać tylko dwukrotnie.

W drugim półfinale Dania zagra z Chorwacją. Wcześniej w meczu o piąte miejsce Polska przegrała z Islandią 27:28.