Paweł Korzeniowski wystartuje dziś w eliminacjach 200 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Barcelonie. W 2013 roku w tej konkurencji nikt nie był szybszy od podopiecznego Roberta Białeckiego.

Czas 1.55,26 Paweł Korzeniowski osiągnął na mistrzostwach Polski w Olsztynie. Zawodnik AZS AWF Warszawa to mistrz świata z Montrealu (2005). Drugi był cztery lata później w Rzymie. W stolicy Włoch, tak jak i przed dwoma laty w Szanghaju, najlepszy był Michael Phelps, ale po ubiegłorocznych igrzyskach w Londynie Amerykanin zakończył karierę.

Dziś także na 200 m stylem motylkowym wystartuje także Michał Poprawa (AZS AWF Katowice). Na 50 metrów stylem klasycznym swoich sił spróbuje Dawid Szulich (Delfin Legionowo), a na 800 metrów kraulem mistrz Europy juniorów Paweł Furtek oraz Filip Zaborowski (obaj MKP Szczecin).

W poniedziałek do finału 100 metrów stylem grzbietowym nie awansował Radosław Kawęcki. Polak może mówić o sporym pechu, bo do awansu zabrakło mu jednej setnej sekundy.