Od odcinka testowego rozpocznie się dziś wielkie ściganie w okolicach Monako. Rusza Rajd Monte Carlo czyli pierwsza runda mistrzostw świata. To może być wyjątkowy sezon, bo w regulaminie i składach zespołów doszło do wielu zmian!

Najważniejszą zmianą są zbudowane od podstaw nowe samochody WRC. Maszyny są szersze, co nadaje im bardziej agresywnego wyglądu, lżejsze a przede wszystkim mocniejsze. Silniki mają 380 koni mechanicznych, to o 60 koni więcej niż poprzednia generacja tych samochodów. To sprawi, że będą one po prostu szybsze niż w ubiegłych latach. Sami zobaczcie jak w akcji prezentuje się najnowsze dzieło Forda.

To właśnie za kierownicą Forda Fiesty będzie w tym sezonie jeździł mistrz świata Sebastien Ogier. Francuz był przez chwilę bezrobotny bo z cyklu niespodziewanie wycofała się ekipa Volkswagena. Ogier znalazł jednak miejsce w M-Sporcie i zapewnia, że będzie w stanie walczyć o obronę tytułu.

Pretendentów do tytułu najlepszego kierowcy świata jest więcej. Bardzo groźny może być Kris Meeke, który zasiądzie za sterami Citroena C3 WRC. Francuska marka wraca do mistrzostw po roku przerwy. Jeszcze bardziej kibice mogli się stęsknić za ekipą Toyoty, którą ostatnio w tym cyklu oglądano w 1999 roku. Jednym z kierowców tej ekipy będzie bardzo szybki Jari-Matti Latvala.

Nie zmienił się jedynie skład ekipy Hyundaia. O dobre wyniki powalczą m.in Theirry Neuville i Hayden Paddon.

Rajd Monte Carlo to pierwsza runda sezonu 2017. W sumie kalendarz liczy 13 rund, jedna z nich odbędzie się w Polsce. 

(mn)