Od porażki rozpoczęła reprezentacja Polski siatkarzy walkę o obronę tytułu w Lidze Światowej. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu rozegranym na warszawskim Torwarze przegrali 1:3 z mistrzami świata, srebrnymi medalistami olimpijskimi z Londynu i wielokrotnymi triumfatorami LŚ Brazylijczykami. Rywalizację zdołali nawiązać jedynie w trzecim secie.

PRZECZYTAJ ZAPIS RELACJI MINUTA PO MINUCIE!

Polacy grali nerwowo i czasami bez pomysłu. Z kolei po drugiej stronie siatki szalał Bruno Rezende, syn trenera, który zaimponował zwłaszcza serwisem. W środkowej części seta biało-czerwoni podjęli jeszcze walkę, za sprawą Bartosza Kurka w polu zagrywki zdołali doprowadzić do wyrównania, a nawet wyszli na prowadzenie 14:11. Później było coraz gorzej, a ostatnią piłkę w partii Marcin Możdżonek posłał w aut. Brazylia wygrała 25:22.

Drugiego seta Canarinhos rozpoczęli od asa serwisowego Ricardo Lucarelliego i do samego końca nie oddali prowadzenia. Trener Andrea Anastasi próbował jeszcze zmian, ale Andrzej Wrona, który pojawił się za Piotra Nowakowskiego, nie zdołał zmienić obrazu gry. Dla środkowego PGE Skry Bełchatów był to debiut w reprezentacji w meczu o punkty. Canarinhos wygrali 25:19.

Największe emocje były w trzecim secie, kiedy od stanu 6:6 Polacy podjęli walkę i później wyszli na prowadzenie 16:12. Brazylijczycy po serii błędów po stronie biało-czerwonych doprowadzili do stanu 18:18. Ważną rolę w końcówce odegrał Możdżonek. Kapitan polskiej kadry dwa razy popisał się skutecznym blokiem i było 24:22. Ostatni punkt biało-czerwoni zdobyli po serwisie w siatkę Lucasa Saatkampa.

Kolejny set rozstrzygnął losy spotkania. Gdy Polacy przegrywali już kilkoma punktami (9:16) Anastasi postanowił zrobić zmiany. Kolejno wpuszczał Dawida Konarskiego (za Zbigniewa Bartmana), Fabiana Drzyzgę (za Łukasza Żygadłę) i Michała Winiarskiego (za Michała Kubiaka), ale było już za późno na to, by dogonić wicemistrzów olimpijskich (11:20). Podopieczni Bernardo Rezende rozgromili biało-czerwonych do 15.

Już w niedzielę biało-czerwoni będą mieli szansę na rewanż. Spotkanie zostanie rozegrane w Łodzi.