Rafael Nadal nie wróci na kort przez co najmniej dwa miesiące. Trzeci w rankingu ATP World Tour tenisista ma naderwane ścięgno lewego kolana. Przez kontuzję Hiszpan, który opuścił już londyńskie igrzyska olimpijskie i US Open, nie weźmie udziału również m.in. w półfinale Pucharu Davisa.

Ostatni raz Nadal zagrał w oficjalnym turnieju pod koniec czerwca - odpadł wtedy w drugiej rundzie londyńskiego Wimbledonu.

Muszę dojść do siebie, wrócę na kort, jak tylko ból odpuści. Nie zagrałem na olimpiadzie ani na US Open, a te zawody były dla mnie bardzo ważne, być może najważniejsze w tym roku. Naprawdę zależy mi, żeby znowu cieszyć się udziałem w turniejach tenisa na świecie, ale przede mną jeszcze wiele lat, a teraz moje kolano potrzebuje odpoczynku - napisał 26-letni tenisista na swoim Twitterze. Dodał, że od kiedy zdiagnozowano u niego problem ze ścięgnem, przyjmował różne leki i wykonywał ćwiczenia rehabilitacyjne. Po spotkaniu z lekarzami czuję się znacznie lepiej. W ostatnich dniach sytuacja zaczęła się poprawiać. Okazało się też, że nie będzie mi potrzebna operacja - podkreślił.

W półfinałowym pojedynku Pucharu Davisa Hiszpanie zmierzą się z Amerykanami w Gijon (14-16 września). Kończący sezon turniej finałowy ATP World Tour rozpocznie się zaś 5 listopada w Londynie.