Petter Northug zdobył złoty medal w sprincie techniką klasyczną w narciarskich mistrzostwach świata w szwedzkim Falun. Norweg był minimalnie szybszy od Kanadyjczyka Alexa Harveya, a brąz wywalczył mistrz olimpijski w tej konkurencji, Norweg Ola Vigen Hattestad.

To dziesiąty w karierze złoty medal mistrzostw świata 29-letniego biegacza, a pierwszy w sprincie. Dwa i cztery lata temu w tej konkurencji wywalczył srebro.

Broniący tytułu Rosjanin Nikita Kriukow zajął czwarte miejsce. W finale znaleźli się także Włoch Federico Pellegrino oraz młodszy brat triumfatora - Tomas.

Wszyscy startujący w tej konkurencji Polacy odpadli w eliminacjach. Najlepszy z nich Maciej Kreczmer zajął 37. miejsce. Maciej Staręga był 38., Konrad Motor zajął 39. miejsce, a Sebastian Gazurek - 42.