114 zawodników znalazło się na liście 10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą. Na liczącej 5493 metry trasie pojawią się zawodnicy z Polski, Włoch, Czech, Austrii, Francji, Słowacji, Luxemburga, Szwajcarii i Chorwacji. Dla wszystkich fanów sportów motoryzacyjnych przygotowaliśmy niespodzianki - zestaw gadżetów od organizatorów imprezy.

Podczas10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą kibice na pewno nie będą narzekać na brak wrażeń związanych z ogromnymi prędkościami: na starcie powinno pojawić się aż 17 bolidów, w tym dwa z Polski! O punkty w 9 Rundzie Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich właśnie w bolidach powalczą Adam Stopka (POL, Intech gxr 1000) i Paweł Rzadkosz (POL, Radical RS 3).

W komplecie pojawią się liderzy mistrzostw z obu kategorii: W cat. 1 (Production)  o utrzymanie najwyższej pozycji starać się będą dwaj liderzy, mający po wyścigu w Dobsinie po 175 pkt: Lukas Vojacek (CZE, Subaru Impreza) i Pierre Courroye (FRA, McLaren MP 4 -12C GT 3). Straty punktowe na pewno będzie się starał zniwelować zajmujący na razie trzecie miejsce w tej kategorii Jan Milon (SVK, McLaren 6505 GT 3), który na razie zgromadził 116 punktów.

Także w kategorii 2 ( Competition) po ośmiu eliminacjach ciężko jest wskazywać zdecydowanego lidera, choć najrówniejszą, znakomitą formę prezentuje dotychczasowy lider, rekordzista trasy w Limanowej, Christian Merli (ITA, Osella FA30 Zytek LRM, 175 pkt) który oczywiście stanie na starcie do szczęśliwej dla siebie polskiej rundy czempionatu. Widzowie zobaczą również pozostałych liderów FIA EHC: zajmującego druga pozycję  Andrea Bormoliniego (ITA, Osella PA 20, 162,5 pkt) i trzeciego Vladmimira Vitvera (CZE, Audi TT-R DTM WTTR, 151 pkt). Na pewno straty będzie starał się odrabiać zajmujący na razie 6 pozycję wielokrotny mistrz Europy Simone Faggioli (ITA, Norma M20 FC), który aż w trzech wyścigach nie punktował i musi nadrobić brakujące do lidera 64 punkty. Będzie to dość trudne, do końca serialu pozostały, łącznie z Limanową, cztery wyścigi.

Łącznie o punkty Mistrzostw Europy walczyć będzie 55 kierowców, najwięcej, bo aż 22 w Grupie E2 SH, w której znajdują się także Polacy z pierwszej trójki GSMP:  Waldemar Kluza (POL, Skoda Fabia 2000), Michał Ratajczyk (POL, Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport) i DUBAI (POL, Mitsubishi Lancer Berg Monster).

Do 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 76 kierowców; oprócz wspomnianych liderów klasyfikacji generalnej GSMP, zobaczymy także najszybszych zawodników Grupy N (Karol Krupa, Herbi i Łukasz Kabaciński) , Grupy A (Szymon Piękoś, Marcin Wrona i Radosław Ćwięczek) i grup narodowych: A/PL (Jacek Handl, Wojciech Socha i Michał Żywarski) i E0/PL z jej  liderem Mariuszem Białym.

Do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w kategorii aut historycznych zgłoszono 7 kierowców, wśród nich zajmującego po czterech rundach pierwsze miejsce Wojciecha Koczeskiego. (Subaru Legacy RS).

Przypominamy, że zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, oczywiście dostępne będą także wyniki on-line. Komentatorów relacjonujących wydarzenie, oprócz sieci głośników słuchać będzie można w działającym już drugi rok Radiu Wyścigowym, nadającym na częstotliwości 100,3 FM. Aktywne będą oczywiście profile facebookowe wyścigu, GSMP oraz profile kibiców wyścigów górskich.

/RMF24
/RMF24
Dla wszystkich fanów sportów motorowych mieliśmy niespodzianki ufundowane przez partnerów zawodów, m.in. kubki Wyścigu Górskiego 2018, długopisy, zapachy do auta.

25 osób, które w czwartek (26 lipca) zadzwoniły do nas na numer 12 20000 10 tuż po godz. 11 i podały hasło: RMF FM wspiera 10. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą - otrzymało od nas zestaw gadżetów!

W piątek kolejna odsłona naszej zabawy. Bądźcie czujni - sprawdzajcie naszą stronę! Szykujemy naprawdę dużą niespodziankę, dla tych, którzy będą w weekend śledzić zmagania kierowców