Przed nami kolejna już 10 jubileuszowa edycja Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich Limanowa-Przełęcz pod Ostrą, która zapowiada się rekordowo pod każdym względem. Ta największa w regionie impreza motoryzacyjna ściąga corocznie tysiące kibiców nie tyko z kraju, ale całej Europy.

Już tylko miesiąc pozostał do startu jubileuszowego,  10 Wyścigu Górskiego Limanowa - 9 Rundy FIA EHC ( FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich) oraz 5 i 6 Rundy GSMP (Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski).

W Beskidzie znów pojawią się bolidy najszybszych kierowców z Europy i Polski.

Zawody rozpoczną się w piątek 27 lipca Odbiorem Administracyjnym i Badaniem Kontrolnym w Limanowej, sobota 28 lipca i niedziela 29 lipca to podjazdy treningowe i wyścigowe.

Jak co roku dla kibiców przygotowano szereg ułatwień i atrakcji.

Na sobotę i niedzielę  na limanowski Rynek wróci PIT-STOP - prowadzona przez PROFI AUTO akcja bezpłatnych badań technicznych samochodów mieszkańców i kibiców. 

W trakcie wyścigowego weekendu chętni będą mieli (przy sprzyjających warunkach pogodowych) możliwość przelotów nad Beskidami śmigłowcem, udostępnionym przez partnera zawodów - Bukovina Resort.

Szczęśliwcy będą mogli także poznać trasę z prawego fotela elektrycznego rajdowego Fiata 500 e, przygotowanego przez Go+E Auto.

Na wyścigowej estradzie w Starej Wsi (rejon startu) w sobotę pojawi się zespół Bajersi, a przy sprzyjającej pogodzie obserwować będzie można pokazy paralotniarzy.

Samochodowe wyścigi górskie mają w Europie bogatą historię. Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC) są najstarszym czempionatem rozgrywanym przez FIA - Międzynarodową Federację Samochodową rozgrywanym do dnia dzisiejszego; odbywają się od 1930 roku.

Dla wszystkich fanów sportów motorowych mamy niespodzianki ufundowane przez partnerów zawodów, m.in. wejściówki na termy Bukovina Resort, kubki Wyścigu Górskiego 2018, długopisy, zapachy do auta.

Dla pierwszych 10 osób, które w środę (25 lipca) zadzwoniły do nas na numer 12 20000 10 tuż po godz. 11 i podały prawidłowo hasło, ukryte w powyższym tekście - otrzymały od nas wejściówki na termy!

W czwartek kolejna odsłona naszej zabawy. Bądźcie czujni - sprawdzajcie naszą stronę!


27.07 piątek

Limanowa, ul. B. Czecha

11:30 - 17:30 - Badanie Kontrolne


28.07 sobota

Stara Wieś

06:00 - 21:00 zamknięcie drogi

09:00 - Podjazd treningowy GSMP, FIA EHC (free practice)

11:30 - Podjazd treningowy GSMP, FIA EHC

14:00 - 1 Podjazd wyścigowy GSMP, treningowy FIA EHC

Zaraz po 1 podjeździe

          - 2 Podjazd wyścigowy GSMP, treningowy FIA EHC (free practice)

30 minut po 2 Podjeździe wyścigowym - Ceremonia Otwarcia, wręczenie  nagród 5 Rundy GSMP

 

29.07 niedziela

Stara Wieś

07:00 - 21:00 zamknięcie drogi

09:00 - Podjazd treningowy GSMP,FIA  EHC

11:30 - 1 Podjazd wyścigowy GSMP, FIA EHC

Zaraz po 1 Podjeździe wyścigowym

          - 2 Podjazd wyścigowy GSMP, FIA EHC

45 minut po 2 Podjeździe wyścigowym - Ceremonia wręczania nagród 9 Rundy FIA EHC, 6 Rundy GSMP