Fantastyczny start polskich kulomiotów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie! Michał Haratyk wywalczył złoto, Konrad Bukowiecki ma medal srebrny! Brąz przypadł Niemcowi Davidowi Storlowi.

Nasi kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki wywalczyli złoto i srebro mistrzostw Europy w Berlinie! /CHRISTIAN BRUNA /PAP/EPA

Michał Haratyk, świeżo upieczony mistrz Starego Kontynentu, w swojej najlepszej - drugiej - próbie posłał kulę na odległość 21,72 m! Konrad Bukowiecki natomiast srebrny krążek zapewnił sobie - uzyskanym również w drugiej serii - rezultatem 21,66 m!

David Storl, który stanął na najniższym stopniu podium, w swoim najbardziej udanym podejściu pchnął kulę na odległość 21,41 m.

Dla polskich lekkoatletów w Berlinie i ich kibiców nad Wisłą to absolutnie fantastyczny wieczór! Przypomnijmy, zaledwie półtorej godziny przed tym, jak po medale sięgnęli Haratyk i Bukowiecki, sukces na mistrzostwach Europy fetowali nasi młociarze: złoty Wojciech Nowicki i srebrny Paweł Fajdek!